Kamu İlan - Personel Alımı
20 TEMMUZ Cumartesi 19:06

Yurt Dışında İş İmkanı

3 ülkede 3500 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İsrail, Romanya ve Kuzey Afrika’da kurulmuş ve faaliyet gösteren Türk Firması 2023 yılı için personel alımı yapacağını açıkladı. Alım yapacak firmadan açıklama geldi.

PERSONEL ALIMI
Giriş Tarihi : 07-01-2023 21:22   Güncelleme : 07-01-2023 21:26
Yurt Dışında İş İmkanı

Yaklaşık 30 yıl kadar uzun süredir yurt dışında faaliyet gösteren Yılmazlar Holding Başkanı Harun Reis Yılmaz Konu ile ilgili açıklama da bulundu. İşte o açıklama: “Şirketimiz başta İsrail olmak üzere Romanya ve Kuzey Afrika'da yeni projelere imza atmaya devam etmektedir. Bu çerçevede 2023 yılında yapılacak personel alımı, ülkemiz ekonomisi ve istihdamına hatırı sayılır ilave bir katkı sağlayacaktır. Özellik ülkemizin cari açığının kapatılması noktasında yurt dışı faaliyetleri son derece önemlidir. Bu çerçevede şirketimiz 30 yıldır kesintisiz olarak memleketimize önemli katkılar sağlamaktadır. Yeni dönemde ve ilerleyen zamanlarda da bu katkılar artarak devam edecektir. 2023 yılında Türkiye'den sağlanacak personel alımı da bu çerçevede ekonomimize önemli bir değer katacaktır.” dedi.

Alım İçin Başvuru Şartları

Orta düzey de İngilizce dil bilgisine sahip olması.

Başvuru da bulunacak adayların Türkiye’de kamusal haklardan yoksun olmaması ve de arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmış olması.

En az lise mezunu olması ve İngilizce dil bilgisine sahip adaylar söz konusu ilana başvuru yapabilecek.

Adayların Türkiye’de zorunlu görev olan askerlik görevini tamamlamış ya da muaf olmuş olması gerekmektedir.

İşe alınacak olan personeller eğitim ve kadro sayısına göre mühendis, kalifiyeli işçi ve forman alımı kadrolarında çalıştırılacaktır.

Başvuru yapacak adayların pasaport belgesinin olması.

İlgili kadroda eğitim almış olan adaylar en az 1 yıl  deneyim sahibi olması tercih sebebidir.

 Müjde! Yurt Dışında İş İmkanı 

Yılmazlar Holding Başkanı Harun Reis Yılmaz : “Türkiye dış pazarlarda büyük işler yapmaya devam edecektir. İnşaat teknolojisi açısından bütün dünyada bir değişim ve yeni yapılaşmaya ciddi bir ihtiyaç var. Geçen 20 yılda Çin'de olduğu gibi birçok ülkede bir inşa dönüşüm gerekmektedir. Bu nedenle gelecek 20 yılın ülkemiz adına yurt dışı faaliyetlerinden yüksek gelirlerin elde edileceği bir dönem olacağı görülmektedir. Hükümetler dış pazarlarda iş yapan şirketlerin sorunlarına bir bakanlık nezdinde çok daha yoğun mesai harcarsa şirketlerimizin başarı performansı ile beraber ülke gelirleri de büyük ölçüde yükselecektir. Bu konuda Türkiye ya bir bakanlık kurmalı ya da mevcut bakanlıklardan birini bu faaliyetlerin desteklenmesi konusunda görevlendirmelidir. Zira yurt dışı müteahhitlik hizmetleri veren firmaların çözüm bekleyen birçok sorunu var” açıklamasını yaptı.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR