Kamu İlan - Personel Alımı
13 TEMMUZ Cumartesi 03:29

TİKA Yüksek Maaşla Kamu Personel Alım Başvuruları

TİKA Devlet dairesinde kamu personel alımları devam ediyor. TİKA biriminde personel olarak çalışmak isteyen adaylar kurum tarafından belirtilen başvuru adresinden gerekli şartları okuyup kabul ederek müracaatlarını sağlayabileceklerdir.

KAMU İLAN
Giriş Tarihi : 17-01-2023 22:28
TİKA Yüksek Maaşla Kamu Personel Alım Başvuruları

TİKA Personel Başvuru Şartları Neler? Müracaatlar Nereden Gerçekleşecek?

TİKA Kamu kurumu ve kuruluşunda devlet personeli istihdamı sağlanmak üzere başvuru faz 2 alımları devam ediyor.  Daha önce ön müracaatlar alınıp sonra değerlendirme aşamasına gelinip ve bu aşamadan ön başvuruları kabul edilen kişilerin 2. Aşama başvuruları başladı. Bu ikinci aşamada ise adaylar mülakatlara katılım sağlayabilmesi için ön müracaatta bulunabileceklerdir. 2. Aşamadaki başvuru koşul nitelikleri taşıyan adaylar 2.aşama sonrası değerlendirmeye tabi tutularak mülakatlara katılım sağlayabileceklerdir. Adaylar ayrıca mülakatlara tabi olan kamu aday kişiler için istenecek evrak türlerde olacaktır. Bu evrak türlerini yanlarında kâğıt üzerinde fiziki olarak getirmeleri gerekmektedir.

Kamu İlana Başvuru Şartları

Türk nüfuslu olmak. Erkek personel adayları için mecburi askerlik vazifelerini tamamlamaları gerekmektedir. Ön başvuruda belirtilen gerekli meslek dallarından mezun olmak. ÖSYM tarafından belirtilen Kamu Seçme Sınavlarına Katılmış olmak. Katılınması gereken KPSS türleri(P19-P34-P4-P3) alanlardan 75 yeterli puanı baz almış olmak. Adayların yabancı dil sınavına katılmış ve B düzeyde not almış olmaları gerekmektedir. Adli sicil dosyası temiz olması. Herhangi bir kurumdan disiplin yoluyla çıkarılmamış olmak.

Personel Aday Kişisinden İstenecek Evrak Türü

Başvuru formu, Kişinin diploması veya mezuniyet belgesi, Kamu Seçme Sınavlarına katıldığına dair barkotlu sonuç çıktı belge, Yabancı dil sınav sonucu, Adli Sicil raporu, Uluslar arası olan  geçerliliği olan dil belgesi, özgeçmiş, Görevini daimi yapmasına engel edecek sağlıksal sorun olmadığını beyan eden sağlık raporu.

TİKA Personel Alımına Başvuru Adresi ve Tarihi

Kamu personel adayları 9 Ocak 2023 ile 23 Ocak 2023 tarihleri arasında belirtilen web sitesinden online olarak personel başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Başvuru adresi: Aday kişiler İşe Alim kariyer kapısından kullanıcı girişlerini gerçekleştirerek başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Alınacak Personel Unvanı

Uzman Yardımcısı

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR