Kamu İlan - Personel Alımı
20 TEMMUZ Cumartesi 18:50

MSB Bünyesinde 16 Bin 200 Personel Alımları Sona Yaklaşıyor

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde 16 bin 200 personel başvuruları sona yaklaşıyor! Personel olarak girmek isteyen adaylar kısa süre içerisinde başvuru süreçleri bitmeden müracaatlarını tamamlamaları gerekmektedir.

KAMU İLAN
Giriş Tarihi : 26-01-2023 16:32
MSB Bünyesinde 16 Bin 200 Personel Alımları Sona Yaklaşıyor

MSB Kamu Personelliğe Son Başvuru Gününe Yaklaştı

Millî Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kamu personel alımları 29 Aralık 2023 tarihinde başlamış olup başvuru süreçlerinin sona yaklaşmış bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Devlet Personeli olarak çalışmak isteyen kamu adaylar web sitemizde bulunan branş dallarını inceleyerek hangi dal alanına başvuru yapabileceği ve başvuru şartların neler olduğuna dair bilgisi paylaşılmıştır. Kolluk Kuvvetlerinde askeri personel olarak yüksek maaşla memur statüsünde çalışmak isteyen kişilere başvuruların son günün ne zaman olduğunu hatırlamak amacı ile kamu ilan sayfamızda yayınlanmıştır. Başvurmayı unutan adaylara duyurulur. MSB 3 Mayıs 1920 tarihinden itibaren meslek dalları içerisinde en çok kamu personel istihdamı sağlayan Bakanlık bünyesidir. Bakanlık tarafından sürekli kontenjanlar verilerek düşük koşullarda en az ilköğretim seviyesine kadar ve yüksek oranda personel maaşı sağlayan kamu memur statüsünde alım gerçekleştiren kurum Türk Silahlı Kuvvetleridir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.

Adli Sicil dosyası bulunmaması.

En az ilköğretim mezunu olunması.

Daha önceden Türk Silahlı Kuvvetleri veya Jandarma Kolluk Kuvvetlerinde istihdam edilmemiş olması.

Devlet tarafından ceza kanunlarınca kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmak.

Askeri disiplin kanunlarına ve amir emir görevlere rivayet edebilmesi.

Başka kurumlardan disiplin yoluyla atılmamış veya herhangi bir adli soruşturma içerisine girmemiş olması.

Personel Başvuru süreçlerine zamanında başvuru yapılması.

Millî Savunma Bakanlığı Personel Başvuru Adresi ve Tarihi

Askeri personel alımları 29 Aralık 2023 tarihinde başlamış olup 2 Şubat 2023 tarihine kadar devam etmektedir. Başvuruların bitmesine son 6 günlük süreç kalmıştır. Askeri devlet personel adayları son 5 gün içerisinde hızlı bir şekilde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvurunun son güne bırakan adaylar en erken şekilde müracaatlarını yapmaları tavsiye edilir. Son gün başvuru yapacak kişiler başvuru sisteminin son günü olması ile sistem yoğunluğu yaşanacağından başvuru alımında sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR