Kamu İlan - Personel Alımı
13 TEMMUZ Cumartesi 04:25

Kültür ve Turizm Bakanlığı Lise Düzeyde 121 Kişi Kamu Personel Alımlarını Başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 121 kamu personel alımlarını yayınladı. 16 Ocak 2023 Günü itibari ile başvuru ekranları aktif edilerek kamu dairesinde çalışmak isteyen adaylar müracaat edebileceklerdir.

KAMU İLAN
Giriş Tarihi : 16-01-2023 01:00
Kültür ve Turizm Bakanlığı Lise Düzeyde 121 Kişi Kamu Personel Alımlarını Başlattı

Farklı Unvanlarda Kamu Personel Alım Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde devlet dairesinde çalıştırılmak üzere 4/B Sözleşmeli personel alım duyurusunda bulundu. 16 Mart 2023 günü Resmî gazete kamu ilanı yayınlayarak başvuru ekranları aktif olmuştur. Başvuruda bulunacak kamu personel adayı yayınlanan ilandaki şartları taşıyan her adayın ön müracaatta bulunabileceği belirtilmiştir. Adaylar istedikleri ve kendi meslek alanları olan unvana başvurabileceklerdir. Bakanlık tarafından 6 farklı unvanda 121 sözleşmeli personel temin edilmek üzere ilanen duyurdu.

Alınacak Unvan Kadroları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli (Temizlik Görevlisi- Şoför- Aşçı- Bahçıvan), Büro Personeli.

Alınacak Unvanlarda Personel Şartları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi: Ön lisans dallarından mezun olmak. ÖSYM tarafından 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Seçme Sınavdan adayların en az 60 puan türüne sahip olmak. Adayın 35 yaşından gün almamış olması. Minimum 90 gün koruma ve güvenlik branşında çalıştığını gösterir hizmet döküm belgesi. Güvenlik görevlisi olarak çalışmasına sağlıksal sorunları olmaması.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi): Lise dengi okullardan mezun olmak. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavından en az 60 puan türünde baz alıyor olmak. Vardiyalı çalışabilecek. Temizlik görevlisi olarak çalışmasına engel edecek rahatsızlığı bulunmaması.

Destek Personeli (Şoför): Lise öğrenim seviyesinden mezun olmak. Kamu Seçme sınavlarından minimum 60 puan almış olmak. Adayın D-E sınıfı sürücü belgesine sahip olması. Vardiyalı mesai sistemine uyabilmesi.

Destek Personeli (Aşçı): Adayların Ön lisans Aşçılık, Hazır ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikeri, Mutfak Yönetimi, Gastronomi, Gemi Aşçılığı alanlarından mezun olmak. Ön lisans KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Destek personeli (Bahçıvan): Bahçe tarımı, Bahçe Ziraatı, Peyzaj ve Süs bitkileri yetiştiriciliği alanlarından mezun.

Büro personeli: İşletme, İktisat, İktisadi ve idari Bilimler fakültelerinden mezun.

Personel Başvuru Adresi ve Tarihi

Kamu personel adayları başvurularını online olarak kariyer Kapısından kullanıcı girişlerini yaparak müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2023 ile 1 Şubat 2023 Tarihleri arasında başvurular alınmaya devam edecektir. Adayların başvuru süreçleri içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için Tıklayınız

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR