Kamu İlan - Personel Alımı
13 TEMMUZ Cumartesi 03:27

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 Bin TL Maaşla Kamu Personel Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamu dairesine personel ön müracaatları alınmış olup 2.aşamaya geçilerek sınav başvurularını başlatmıştır. Devlet memuru adayları ön müracaatları kabul edilen kişiler sınav başvurularını yapabileceklerdir.

KAMU İLAN
Giriş Tarihi : 15-01-2023 16:14   Güncelleme : 15-01-2023 16:21
Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 Bin TL Maaşla Kamu Personel Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı Yüksek Maaşla Personel Alım Duyurusu

Bakanlık tarafından kamu dairesinde personel icra edilmek üzere kadroya yeni memur atamaları gerçekleştirmek için alım süreçleri başladı. Daha önce yapılan ön müracaatları kabul edilen kişileri şu anda 2.aşama başvuruları bekleniyor. Adaylar bu 2. Aşamada sınav başvurularını yaparak personelliğe giriş sınavına tabi tutularak alımlar sağlanacaktır. Bu alım sınavlardan başarılı olan kişiler kayıtları yaptırılıp göreve başlatılacaktır. Alınacak personel maaşları yüksek maaşla görev başlangıcı yapacaklar. Kamu kurumu tarafından belirtilen başvuru tarihleri arasında ve sınav yeri hakkında bilgilendirme vermiştir. Verilen bu bilgilendirme adaylara özellikle başvuruların tarih süreçleri içerisinde müracaat etmeleri gerektiğini vurgulandı.

Mülakata Başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Adli sicil kayıtları temiz bulunması. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Seçme Sınavlarından en az 75 puan türüne sahip olmak. Adayların yabancı dil testinden minimum 70 puanı baz almış olması. Müracaat tarihi içerisinde başvuru yapmış olması. Hazine ve Maliye bakanlığı Sınavına en az 2 kere katılmış olması. En az dört yıllık lisans fakültelerden mezun olması.

Mülakat Başvuru Tarihi

16 Ocak 2023 ile 27 Ocak 2023 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Müracaatlar kariyer-işealım kariyer kapısından yapılacaktır. Adaylar verilen başvuru adresi dışında müracaat etmeyi deneyenlerin başvuruları kabul edilemeyecektir. Belirtilen adres türünden başvuru alınacaktır.

Mülakat Tarihi ve Yeri

Kamu adayları mülakatlara 4 Mart 2023 tarihinde cumartesi günü Ankara’da olacaklardır.

Alınacak Personel Kadro Alanı

Uzman Yardımcısı

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR