Kamu İlan - Personel Alımı
20 TEMMUZ Cumartesi 18:02

ETİ Maden Kurumu Lise Mezunu Sürekli İşçi Personeli Alım Başvuruları Başlıyor

ETİ Maden kurumu bünyesinde yeni personel desteği sunmak için kurum biriminde personel istihdam gerçekleştirmek üzere yeni kamu personel alım kararıyla birlikte kamu ilan sayfasında başvuru kılavuzunu yayınlamış bulunuyor.

KAMU İLAN
Giriş Tarihi : 18-01-2023 18:58
ETİ Maden Kurumu Lise Mezunu Sürekli İşçi Personeli Alım Başvuruları Başlıyor

ETİ Maden Kurumuna İşçi Personel Alım Detayı

Eti Maden Kurumu olan fabrikasında personel destek ihtiyacı artarak işletme müdürlükleri tarafından yeni kamu personeli işçisi alımı yapılacağı karar verilerek onay alınmıştır. Alınan personel istihdam onayından sonra kadro alan genişlemesi yaparak yeni işçi statüsünde personel alımı yapılacağı ve alım için kurum tarafından oluşturulan personel başvuru şartlarını kılavuz içinde yayınlanmıştır. Adaylardan istenilen şartları taşıyan herkes müracaat edebileceklerdir.

Alınacak Kamu İşçi Personel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.

En az öğrenim seviyesi Lise dengi okullardan mezun olmak.

Kişi personel adayları Türk Ceza Kanunun içerdiği özlük haklarından yoksun bırakılmamak.

Erkek personel adayları mecburi vatani görev sorumlulukları olan askerlik hizmetlerini fiilen bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumlarından emeklilik maaşı veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Personel aday kişiler kurum tarafından belirtileb başvuru süreçler içerisinde müracaat etmeleri zorunludur. Olası geç başvuru durumu olmayacak ve verilen tarih sonra başvuran kişiler kabul edilmeyecektir! Adaylara önemle duyurulur.

Görevini yapmasına bedensel ve zihinsel sağlıkları yerinde olmak. Sağlık durumların iyi olduğunu gösterir sağlık raporu.

Başvuru yapabilmek için; adayların PTT’ye giderek e-devlet şifrelerini alıp İŞKUR üzerinden e-devlet kapısıyla girişlerini yaparak öncelikle İŞKUR kaydını tamamladıktan sonra verilen ilana başvurabilecektir.

 ETİ Maden Fabrikasına Başvurular Nasıl Gerçekleşecek?

Personel işçi adaylarına yayınlanan kamu ilanda belirtilen tarihte başvuru ekranları aktif edilerek ve aktif edildikten sonra ise ilan numarasıyla birlikte müracaat edebileceklerdir. Başvuru ekranları 23 Ocak 2023 tarihinde yayınlanacağı duyurulmuştur. Belirtilen tarihte yayınlanacak olan ilana adaylar online veya ALO 170 arama hattından müracaat edebileceklerdir.

Alınacak Personel

Eski Hükümlü Personel 2

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR