Kamu İlan - Personel Alımı
13 TEMMUZ Cumartesi 02:10

2023 Yılı EGM Bekçi Alım Başvuruları Hakkında Duyuru

2022 yılında yapılan EGM kamu memur alım sonuçları açıklanması ardından yeni bir bekçi alım kontenjan düzenlemeleri yapılarak 2023 yılı dönemi bekçi alımı yapılacaktır. Yapılacak olan bekçi alım tarihleri netleşti mi? İlan detayları aşağıda verilmiştir!

MEMUR ALIMI
Giriş Tarihi : 12-01-2023 02:49
2023 Yılı EGM Bekçi Alım Başvuruları Hakkında Duyuru

2023 Yılı EGM Kamu Personeli Bekçi Alımı Duyurusu

EGM bünyesinde 2022 yılında yapılan bekçi alım aşamaları son bulup kazanan kişiler listesi açıklanmıştır. Kazanan kişilerin eğitim birliklerine yerleştirmesi sonucu EGM sayfasında yayınlanmıştır.2023 yılı bekçi alımı ise 2022 yılı bekçi alımını kazanıp eğitim alaylarına gidenlerin eğitim okulların bir önceki dönemi mezun etmesi ardından yeni bir dönem bekçi alımı olacaktır. Bu alım 2023 Mart/Nisan aylarında başlayacaktır. EGM bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen adayların başvuru ekranları gelmeden yazılı sınavlara çalışmaları ve mart ayını beklemeleri gerekmektedir. Kamu memur adayları EGM bünyesinde istenilen özel ve genel şartları taşıdıkları durumda aşama şeklinde mülakatlara tabi olacaklardır. Bu aşamalar şunlardır: Ön sağlık, Yazılı, Spor, Sözlü mülakatlardan oluşmak üzere toplam 4 aşama vardır.

Bekçi Alım şartları

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.

En az lise mezunu.

Adli Sicil Dosyası bulunmaması.

Kişinin özlük haklarından mahrum edilmemiş olması.

Güvenlik soruşturması olumlu olması.

Adayın silah taşımaya akli psikolojik dengi yerinde olması.

Kişinin fiziki yeterliliğe ve vücut sağlığı yerinde olması.

Herhangi bir siyasi üyeliği bulunmaması.

Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmenlikteki şartları taşımak.

Mecburi askerlik hizmetlerini tamamlamış olmaları.

2023 Dönemi Bekçi Alımı Başvuru Tarihi

2022 yılından bakanlık tarafından açıklanan ilana göre 2023 yılında bir bekçi alımı daha olacağı ve bu alımın tarihi kesinleşmeyip mart ayı gibi olması bekleniyor. Eğitim alanların boşalması sonra alımların tekrar gerçekleşeceği düşünülüyor. Tarihin ocak ayı sonrası netleşmesi ve mart ayında başvuruların alınması bekleniyor. Kamu personel adayların sabırla beklemeleri ve web sayfamızın takibinde kalarak güncel anlık bilgilere kamu ilan sayfamızdan ulaşabileceklerdir.

Sezer GüneşSezer Güneş

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR